Wakacyjny miks książek – interesujące tytuły nadciągają!

Co warto przeczytać w wakacje? Jest wiele rewelacyjnych tytułów, a każdego roku wychodzą kolejne. Jednak jeśli taki ogromny wybór jest dla nas przytłaczający, to można skorzystać z podanej tutaj propozycji książek, które uprzyjemnią nam wakacyjny relaks. Na co zatem warto rzucić okiem?

Agatha Christie – Morderstwo w Orient Expressie

Czyli doskonała pozycja dla każdego fana kryminałów. Autorki nie trzeba przedstawiać. Jest to najbardziej płodna autorka kryminałów wszech czasów! Jeśli nie czytaliśmy jeszcze nic, co wyszło spod jej pióra, to trzeba to koniecznie nadrobić. Najlepiej będzie sięgnąć po „Morderstwo w Orient Expressie”. Jest to jedna z najbardziej udanych pozycji Agathy Christie. Mamy tutaj do czynienia z klasycznym kryminałem, którego akcja dzieje się w… pociągu! Klaustrofobiczny klimat nakręca jeszcze bardziej i tak wartką akcję. Dociekanie podczas tej lektury kto jest winny zbrodni to doskonała zabawa. Finał zdecydowane zwali nas z nóg!

Frank Herbert – Diuna

Jeśli chodzi o najlepsze książki na wakacje 2019, to nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu czegoś dla fana sci-fi! Nic lepiej nie nadaje się na podróż w takie klimaty jak Diuna Franka Herberta. Dzieło dopracowane w każdym szczególe. Zadziwia dbałością o szczegóły. Mamy tutaj także do czynienia z ambitnym tematem przemyconym między niesamowitym światem a fascynującymi przygodami. Mianowicie chodzi tutaj o treści na temat ekologii. Cały wątek walki o władzę jest tutaj doskonale poprowadzony. Mamy tu wszystko, czego potrzeba każdemu fanowi sci-fi do dobrej zabawy: kosmos, nadprzyrodzone zdolności, intrygi i mnóstwo technologicznych ciekawostek.

Antoine de Saint-Exupéry – Mały książę

Bardzo głęboki tytuł skłaniający do refleksji. Nie jest to długie dzieło, można je przeczytać bardzo szybko. Jednego można być pewnym podczas czytania – treść poruszy mocno naszą duszę i serce. Jest to piękna książka pełna emocji, wartości i symboliki. Jeśli jesteśmy typem osoby o głębokim podejściu filozoficznym do życia, to ten tytuł jest wręcz stworzony dla nas. Ta książka jest nietypowa, piękna i intrygująca. Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, która szuka czegoś ambitnego do przeczytania.

Isaac Asimov – Fundacja (seria)

Sci-fi dla ludzi, którzy lubią akcję osadzoną w świecie ekonomii i polityki. Trudno te tematy podjąć w sposób interesujący jednak Fundacja jest tutaj wyjątkowa, gdyż robi to w sposób doskonały. Tytuły mają już swoje lata, ale nie zostały nadgryzione przez ząb czasu. Mało tego, wydają się bardzo aktualne mimo tego, iż zostały napisane tak dawno! Nietypowa seria powinna uprzyjemnić nam wiele godzin podczas wakacji.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *