Zabawne książki na wakacje

Wakacje to dobra pora na to, aby się rozerwać. Możemy zrobić to na wiele sposobów. Jednym z nich będzie sięgnięcie po zabawne książki, które sprawią, iż uśmiech podczas czytania nie będzie nam schodził z twarzy. Z pewnością 4 tytuły są tutaj szczególnie warte uwagi. Świat Dysku, Autostopem przez galaktykę, Dziennik Bridget Jones i Harry Potter – bez nich czytelniczy świat byłby znacznie mniej roześmiany!

Terry Pratchett – Świat Dysku

Jeśli książka na wakacje 2019 ma być lekka i zabawna, to nie można obejść się bez cyklu: Świat Dysku! Mamy tutaj dziesiątki dzieł, które idealnie nadają się do zabrania w podróż lub na plażowanie. Obojętne jest to, jakie dzieło wybierzemy. Każde można czytać oddzielnie bez znajomości wcześniejszych tytułów. Każda książka to tak ogromna dawka angielskiego humoru, iż po prostu niemożliwością jest czytanie w ciszy. Co rusz będziemy uśmiechali się do siebie, by za jakiś czas wybuchnąć atakiem niepohamowanego śmiechu. Nie jest to dobry wybór, jeśli będziemy czytać w otoczeniu ludzi, na których opinii nam zależy. Możemy wyjść na niezrównoważonych psychicznie, śmiejąc się szaleńczo do książki. Oczywiście nie każdemu taki humor podejdzie. Warto dać jednak szansę chociaż jednej książce – szczególnie iż zwykle są one stosunkowo niedługie.

Douglas Adams – Autostopem przez galaktykę

Seria, w której mamy do czynienia z inteligentnym humorem. Jak mogą nie bawić losy autostopowicza, który przemierza na gapę cały kosmos? Jest tutaj taka dawka dobrej zabawy i ciekawych przygód, iż przyjemność z czytania jest tutaj gwarantowana w pakiecie! Został także wydany film pod tym samym tytułem. Więc jeśli dobrze bawiliśmy się przy nim to z książkami będzie nam jeszcze przyjemniej.

Helen Fielding – Dziennik Bridget Jones

Kolejna porcja angielskiego humoru. Nikomu raczej nie trzeba przedstawiać postaci Bridget Jones. Zdobyła ona popularność jednakowo poprzez książki opowiadające o jej losach, jak i dzięki ich ekranizacjom. Mamy tutaj opowieść o kobiecie, której życie wypełnione jest niesamowitymi przygodami a wszystko to w otoczce poszukiwania miłości swojego życia. Czyta się to lekko i przyjemnie. Doskonały tytuł na wieczorne sesje z książką przed snem.

J. K. Rowling – Harry Potter

Legenda, jeśli chodzi o książki w klimatach magii. Przygody Harry’ego są pasjonujące. Doczekały się ekranizacji i ogólnie są to książki bardzo ciepło przyjęte przez społeczeństwo. Mimo iż ich głównym motywem nie jest humor, a raczej ciekawa przygoda – tak zabawnych momentów nie brakuje tutaj.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *